اخبار برگزیده

تقدیر مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از مدیرعامل انجمن یاوران محیط زیست سیمره به عنوان حافظ تالاب در جلسه ای با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از اقدامات شایسته و زحمات بی‌شائبه محمد فیضی مدیرعامل انجمن یاوران محیط زیست شهرستان دره شهر(سیمره) در حفاظت از زیست بوم های ارزشمند تالابی در سال 1399 تقدیر شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در این جلسه به نقش مردم در حفاظت از تالاب ها به عنوان یکی از اجزای سیمای طبیعی زمین اشاره کرد و اظهار داشت: در برخي از جوامع روابط فرهنگي و اجتماعي، بين مردم و تالاب ها برقرار است لذا توجه به فرهنگ سازی،تنویر افکار عمومی و نقش مردم در برنامه هاي مديريتي و حفاظتي تالاب ها از اهميت خاصي برخوردار است.
غلامرضا ابدالی افزود: در جامعه ما نيز ضروري است كه با آشنا كردن اقشار مختلف مردم با خدمات بالفعل و بالقوه تالابها، فرهنگ مشاركت در حفاظت از آنها ارتقا يابد.
وی تصریح کرد: آموزش مردم و جوامع محلی در خصوص اهمیت حفاظت و نگهداری محیط زیست و تالاب ها به منظور منافع اقتصادی، اجتماعی محیط زیست و تنوع زیستی می‌تواند راهبرد مناسبی برای این موضوع باشد.
گفتنی است بمناسبت بزرگداشت پنجاهمین سالگرد انعقاد کنوانسیون رامسر و روز جهانی تالاب ها، برنامه انتخاب قهرمان تالاب در مورخ 28 بهمن ماه 1399 با حضور کلانتری معاون رییس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به صورت ویدئو کنفرانس  برگزار شد که محمد فیضی مدیرعامل انجمن یاوران محیط زیست سیمره، شایسته دریافت لوح تقدیر در بخش مشارکت های مردمی در سال 1399 گردید.

بيشتر
شعار سال 1400 «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»