اخبار برگزیده
برگزاری جلسه نهایی ارزیابی اثرات محیط زیستی خط لوله دهلران به خوزستان

برگزاری جلسه نهایی ارزیابی اثرات محیط زیستی خط لوله دهلران به خوزستان

جلسه نهایی ارزیابی اثرات محیط زیستی خط لوله NGL3100 دهلران به NGL3200 خوزستان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام، علیرضا محمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این جلسه گفت: پس از بررسی کارشناسی گزینه های مختلف محل عبور خط لوله ارائه شده توسط مشاور و مجری طرح، یک گزینه که اثرات منفی کمتری بر محیط زیست منطقه داشت مورد تأیید قرار گرفت.
وی افزود: خط لوله 10 اینچی جهت انتقال گازهای تصفیه شده از NGL3100 به خوزستان به طول 180 کیلومتر که حدود 34 کیلومتر از آن در استان قرار دارد، این خط لوله در حاشیه خطوط لوله انتقال نفت موجود کنونی اجراء خواهد شد که اثرات تخریبی آن به حداقل رسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام ادامه داد: با راه اندازی خط لوله مذکور و شروع به فعالیت واحد NGL3100 دهلران، تمام مشعل های میادین نفتی مهران و دهلران خاموش و گازهای مذکور به این واحد منتقل و پس از تصفیه گازهای شیرین جهت مصارف خانگی به خط لوله شهرستان متصل و سایر گازها که جنبه خوراکی برای صنایع پتروشیمی دارند با این خط لوله به خوزستان منتقل می شود و در نهایت آلودگی محیط زیست ناشی از روشن بودن فلرها به حداقل ممکن خواهد رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام نیز در این جلسه اظهار داشت: با اجرای این خط لوله علاوه بر حفظ منابع و حقوق بیت المال، از ایجاد آلودگی های محیط زیست کم شده و افق روشنی پیش روی شهرستان و استان نمایان خواهد شد.
"امین دوست محمدی" تصریح کرد: خط لوله مذکور بصورت موقت در حال حاضر خوراک را به خوزستان منتقل می کنند که در صورت راه اندازی پتروشیمی دهلران، تمام این خوراک به مصرف این شرکت خواهد رسید.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
شعار سال 1402 «مهار تورم، رشد تولید»