.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 4b8bdc0
 • زنده‌گیری مار پلنگی از منزل مسکونی در ایلام
  ایلام - ایرنا - مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت: یک حلقه مار پلنگی در منزل مسکونی در شهرستان ملکشاهی استان ایلام زنده‌گیری و پس از اطمینان از سلامت آن به طبیعت بازگردانده شد.
 • 1398/7/10 چهارشنبه2019-10-02T12:11:13+03:30.
 • جهانبخش برمغاز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در توضیح چگونگی زنده‌گیری این گونه خزنده اظهار کرد: محیط‌بانان محیط زیست ملکشاهی پس از اطلاع از موضوع با مراجعه به منزل مسکونی در شهر ارکواز، این مار را زنده‌گیری کرده و به دامن طبیعت بازگرداندند.

  وی اضافه کرد: مار پلنگی ماری بزرگ اما به طور کامل بی‌آزار و غیرسمی است، این مار با تغذیه از جوندگان جمعیت آن‌ها را در طبیعت و حتی مزارع و سکونت‌گاه‌های انسان کنترل می‌کند.

  وی همچنین از رها سازی یک گونه مار از ویترین یک مغازه‌دار در شهر ارکواز خبر داد و گفت: این فرد متخلف مار را به صورت زنده در داخل ویترین مغازه جهت سرگرمی قرار داده بود.

  به گزارش ایرنا، زیستگاه‌های طبیعی و منحصربفرد شهرستان ملکشاهی با وسعت بیش از ۱۵۰ هزار هکتار در مناطق کبیرکوه ، ویژدرون، باجک، پشمین و بیوره، محل زیست انواع جانوران و پرندگان وحشی از قبیل پلنگ، خرس قهوه‌ای، کاراکال، قوچ و میش، گرگ، روباه و انواع پرندگان وحشی است.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر