.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: a79b4d6
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان عنوان کرد: سایت گوزن زرد؛ بی نظیر در کشور/پایش آنلاین صنایع در ایلام!
  بازتاب ایلام- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: بطور روزانه و مستمر میزان آلایندگی صنایع توسط کارشناسان محیط زیست استان رصد و پیگیری می شوند.
 • 1399/9/29 شنبه2020-12-19T10:30:34+03:30.
 • "غلامرضا ابدالی" امروز(چهارشنبه 26 آذرماه) در بازدید از دفتر سایت و کانال خبری بازتاب ایلام و روزنامه های سراسری قدس، سخن روز و آوای اقتصاد، اظهار داشت: رسانه ها با احساس وظیفه و رویکرد مطالبه گری، پیشتاز در تنویر افکار عمومی هستند.
  فعاليت 47 گروه مردم نهاد زیست محیطی در ایلام!
  وی با بیان اینکه 47 نهاد زیست محیطی با بیش از 20 هزار عضو در استان فعال هستند و با مجموعه محیط زیست استان همکاری مستمر دارند، افزود: عدم وابستگی به دولت و خودجوش و مردمی بودن؛ بزرگترین شاخصه نهادهای زیست محیطی است.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با بیان اینکه نزدیکی شهرهای استان به جنگل و منابع طبیعی، مردم را با محیط زیست عجین و همراه کرده است، بیان داشت: همین امر باعث شده تا مردم استان نسبت به طبیعت و محیط زیست احساس فوق العاده مثبتی داشته باشند و برای حفاظت و حراست از این سرمایه های گرانبهاء خدادادی؛ به خوبی تلاش کنند.
  "ابدالی" با اشاره به اینکه وسعت عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست استان دو میلیون هکتار است، خاطرنشان ساخت: در پهنای این عرصه عظیم و چهارفصل، 4 منطقه حفاظت شده بکر و عالی وجود دارد.
  آثار طبیعی استان؛ نویدبخش توسعه گردشگری!
  وی یادآور شد: 2 اثر طبیعی در استان وجود دارد که می توان از آنها بعنوان پتانسیل و ظرفيت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری با اصل حفاظت از محیط زیست و طبیعت، به مردم معرفی و توریست و گردشگر جذب کرد.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام تصریح کرد: برای حفظ، پایش و انتقال این میراث به نسل های آینده؛ به آموزش، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به آحاد مختلف جامعه نیاز است که نقش رسانه های دیداری و شنیداری در این خصوص بی نظیر است.
  "غلامرضا ابدالی" با بیان اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان دارای 3 معاونت فعال و پویا است، گفت: معاونت نظارت و پایش، معاونت فنی و معاونت پشتیبانی از زیر مجموعه های این اداره کل و در خدمت جامعه هدف می باشند.
  سایت گوزن زرد؛ موفق ترین در کشور!
  "غلامرضا ابدالی" با اشاره اینکه سایت مولد گوزن زرد ایرانی موفق ترین سایت تکیثر و پرورش گوزن زرد ایرانی در کشور است، اظهار داشت: در حال حاضر 50 رأس گوزن بالغ در این سایت وجود دارد که هرساله تعدادی از گوساله های مازاد، به سایر استانها انتقال داده می شود تا در سایت دیگر استانها نگهداري و تکثیر شوند.
  وی تنوع زیستی استان را شامل 47 گونه پستاندار، 80 زیستگاه، 15 ررودخانه دائمی برشمرد و بیان داشت: استان ایلام در تهیه طرح مناطق جامعه یکی از استان های پیشتاز در کشور است.
  پتروشیمی ایلام؛ دارنده گواهی صنعت سبز!
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به صنایع سبز استان ایلام، یادآور شد: سال گذشته پتروشیمی ایلام با رعایت تمامی مولفه های موجود به عنوان صنعت سبز استان معرفی شده است.
  تشكر از مجموعه قضایی استان!
  وی با تشکر از مجموعه های قضایی استان ایلام در برخورد قاطعانه با متخلفان زیست محیطی و همکاری با محیط زیست، تاکید کرد: یکی از مهمترین چالش های محیط زیست استان؛ گرد و غبار و ریز گرد هایی هستند که 95 درصد منشا خارجی دارند و بایستی چاره اندیشی شود.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با بیان اینکه تعداد 11 واحد صنعتی آلاینده در سطح استان شناسایی شده و اخطار لازم دریافت کرده اند، خاطرنشان ساخت: امسال با همکاری خوب مردم و گروه های مردم نهاد و پیمانکار مربوطه، دو هزار و 400 هکتار از جنگل های استان از آفت لورانتوس پاک سازی شده است.
  فرسايش خاک در ایلام؛ سه برابر متوسط جهانی!
  "غلامرضا ابدالی" با بیان اینکه میزان فرسایش خاک در استان 17 تن در هکتار و بسیار بالاتر از متوسط جهانی است، تصریح کرد: در جهان میزان فرسایش خاک 6 تن در هکتار است که می طلبد بطور جدی از این تخریب سالانه خاک در استان جلوگیری شود.
  وی یکی از راههای جلوگیری از فرسايش خاک را کشت نهال ارزیابی کرد و افزود: در راستای حفاظت از خاک در 200 هکتار از زمین های استان نهال کاری شده است.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام به آغاز کاشت نهال در 105 هتکار از اراضی استان و هزار هکتار کپه کاری در منابع طبیعی ایلام خبر داد و یادآور شد: هوای استان در سال جاری به مدت 8 روز و متاثر از ریزگردها، خارج از رِنج و غیراستاندارد بوده است.
  ایلام؛ پيشتاز در بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی!


  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به موفقیت استان در استانداردسازی مولفه های بهداشتی در پسماندهای بیمارستانی اشاره کرد و یادآورشد: تمامی بیمارستان های ایلام به دستگاه بی خطرسازی پسماند مجهز شده اند و مطب های شخصی نیز با کمک بخش خصوصی در این زمینه به خوبی پای کار هستند و نحوه هدایت فاضلاب و دفع پسماندهای شهری نیز تحت رصد دقیق کارشناسان محیط زیست قرار دارند.

  وی به پایش آنلاین صنایع استان اشاره و تصریح کرد: صنایع استان و تصفيه خانه ها، بطور روزانه و مستمر توسط کارشناسان محیط زیست رصد می شوند و اخطارهای لازم بلافاصله اعلام و ابلاغ می گردد.
  شناسایی 193 متخلف زیست محیطی!
  "غلامرضا ابدالی" با اشاره به عمکلرد هشت ماهه یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان، خاطر نشان ساخت: در این مدت 193 متخلف با 157 تخلف مختلف همچون صید و شکار غیزمجاز، حمل سلاح، آلودگی محیط زیست، آتش سوزی و... در سطح استان شناسایی و پرونده تشکیل شده است.
  وی در پایان با تقدير از جامعه رسانه ای، نقش رسانه ها و خبرنگاران را در همه زمینه ها بی بدیل دانست و تاکید کرد: از تمام انتقادات و نیش های ظریف و خردمندانه خبرنگاران باید به خوبی استقبال و آنها را به خدمت و خدمتگزاری بیشتر و بهتر، تبدیل کرد.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر