.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: cd8cd72
 • کاراحیای تالاب سیاب درویش در ملکشاهی آغاز شد
  ایلام -ایرنا- مدیر حفاظت محیط زیست ملکشاهی گفت :عملیات اجرایی احیای تالاب سیاب درویش که درنیمه تابستان سال جاری به دلیل خشکسالی و کاهش باران نیمه خشک شده بود، در دست اجرا قرار گرفته است.
 • 1397/6/25 يكشنبه2018-09-16T10:34:39+04:30.
 • به گزارش ایرنا رضا عدالت جو  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :پس از پیگیری های مستمر کار احیاء تالاب باارزش سیاب درویش در قالب یک پروژه سه ماهه مصوب و اجرایی شد.
  وی اظهار داشت : هم اکنون این پروژه با احداث مخزن ذخیره آب و لوله گذاری با پیشرفت 60 درصدی در حال احداث است که تا ماه اینده به بهره رداری خواهد رسید
  وی افزود : با اتمام این پروژه در فصول پر آب و بارندگی میزان قابل توجهی از آب رودخانه ذخیره و در فصول کم اب به تالاب تزریق می شود
  عدالت با اشاره به اهمیت اکوسیستمی این تالاب گفت :تالاب سیاب درویش مامن و مکان زندگی تعداد قبل توجهی از پرندگان و حیوانات است که در صورت خشک شد باعث تلف شدن حیات وحش و خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست منطقه خواهد شد.
  این مسئول اضافه کرد : تالاب سیاب درویش به عنوان یک نقطه گردشگری منحصربه فرد در صورت سرمایه گذاری و معرفی در سطح استان می تواند در رونق اقتصادی مردم اهالی روستاهای مجاور آن نقش آفرین باشد.
  تالاب سیاب درویش با وسعت 3 هزار متر مربع در یک کیلومتری روستای سیاب درویش از توابع بخش گچی شهرستان ملکشاهی قرار دارد. 

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ