.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 7b0ce7f
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست: 50 هزار کیسه زباله بین موکب داران ایلام توزیع می شود
  ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: اربعین امسال حدود 30 تا 50 هزار کیسه زباله توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان بین ایستگاه های صلواتی و زائران توزیع می شود.
 • 1397/7/28 شنبه2018-10-20T12:45:57+03:30.
 • سید اسدالله هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مقدار کیسه زباله با هدف کاهش انتشار پسماند و زباله های زائران و ایستگاه های صلواتی در بین آنها در حال توزیع است.
  وی افزود: با توجه به اینکه حجم تردد زائران در مسیر ایلام به مهران است سهم عمده و بیشتر کیسه های زباله در این مسیر توزیع می شود.
  هاشمی یادآور شد: همچنین برخلاف سال های گذشته که ایستگاه های صلواتی در طول مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران پراکنده بود امسال این ایستگاه ها به صورت مجتمع و تجمیع به زائران خدمات رسانی می کنند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: تجمیع و مجتمع سازی ایستگاه های صلواتی هم کار توزیع کیسه های زباله و هم جمع آوری پسماندها را راحت کرده است و این امر موجب کاهش انتشار پسماند در محیط می شود.
  وی افزود: همچنین با فرمانداری و بخشداری های شهرستان های محل تردد زائران جلساتی برگزار شده که بعد از پایان راهپیمایی اربعین با همکاری انجمن های مردم نهادزیست محیطی مسیرهای آلوده به پسماند و زباله زائران پاکسازی شود.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام به زائران و موکب داران توصیه کرد، زباله ها و پسماندهای خود را در کیسه های زباله بریزند و از ریختن آشغال در طول مسیر راهپمایی خودداری و اجتناب ورزند.
  به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال های اخیر به کانون اصلی و مهم تردد زائران سوگوار حسینی تبدیل شده است.
  پیش بینی می شود اربعین امسال حدود 2 و نیم میلیون نفر زائر از این مرز تردد کنند.
  7172/6034
  انتهای پیام /* 

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ