.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 96baee3
 • نشست مشترک دبیران سازمان های مردم نهاد محیط زیستی چرداول با مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام
  نشست مشترک دبیران اعضای سازمان های مردم نهاد محیط زیستی شهرستان چرداول با مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام برگزار شد.
 • 1398/6/27 چهارشنبه2019-09-18T10:58:04+04:30.
 • در این نشست که به میزبانی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چرداول برگزار شد"سید اسدالله هاشمی" مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و دلسوزی مجموعه دبیران و اعضای سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در تمامی حوزه های مرتبط با حفاظت محیط زیست استان گفت: سازمان های مردم نهاد محیط زیستی، امروز با مسئولیت پذیری و حساسیت خود نسبت به مسائل مختلف محیط زیستی، در بخش های مختلف به محیط زیست کمک می کنند و اجرای بسیاری از برنامه ها و مناسبت های مختلف  زیست محیطی به همین اعضا واگذار شده است و این تشکل ها به نحو شایسته ای این برنامه ها را اجرا نموده اند.
  وی گفت:  امروز حدوداً 46 سمن محیط زیستی در استان فعالیت دارند و این رقم با گرایش مردم به مشارکت در حفظ محیط زیست در حال افزایش است.
   مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام افزود: حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی تنها با مشارکت مردم بومی و محلی میسر می باشد و سایر روش های حفاظت بدون دخالت مردم محکوم به شکست می شود. بطور مثال در زمان بروز آتش سوزی ها در عرصه های طبیعی، امکانات دستگاه های اجرایی استان جهت اطفاء حریق به تنهایی و بدون استفاده از توانمندی های مردمی پاسخگو نیست.
  هاشمی ابراز امیدواری کرد که تعامل اداره کل حفاظت محیط زیست و سمن ها می تواند موجب گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست درجامعه شود و ایده های سمن ها در حوزه های مختلف محیط زیستی، بی شک قابل اعتماد و راهگشا است.
  در این نشست دبیران سمن های زیست محیطی به ارائه نکته نظرات خود و مشکلات این حوزه پرداختند و در پایان از گروه مردمی ناجیان بلوط بواسطه مشارکت و تلاش برای احیای منابع محیط زیست شهرستان چرداول با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفت.

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر