.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: f319c72
 • جنگل ها، مراتع و زیستگاه ها مواهب الهی هستند که باید از دست اندازی به آنها جلوگیری شود
  امام جمعه ایلام گفت: جنگل ها، مراتع و زیستگاه ها مواهب الهی هستند که باید از دست اندازی به آنها جلوگیری شود.
 • 1398/7/7 يكشنبه2019-09-29T14:11:13+03:30.
 • حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در دیدار با سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام اظهار داشت: امروزه پسماندها به یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی کشور تبدیل شده که از یک سو موجب تخریب خاک و منابع آب می شود و از سوی دیگر باعث هدررفت منابع کشور می گردد.

  وی اضافه کرد: با توسعه صنعت بازیافت و تولید کمپوست در استان ایلام می توان از آلودگی منابع آب، خاک و کشور جلوگیری نمود.

  امام جمعه ایلام ادامه داد: برای حفاظت از محیط زیست و گونه های حائز اهمیت باید نسبت به آگاه سازی عموم مردم بطور مستمر اقدام شود تا مردم از اهمیت سرمایه های عظیم طبیعی خود آگاه و بطور خودجوش در حفاظت از آنها اقدام نمایند.

  سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام نیز در این دیدار گفت: استان ایلام دارای تنوع زیستی بالایی بوده که در حال حاضر 40گونه پستاندار، 200گونه پرنده و بیش از 20گونه خزنده در استان زیست می کنند که تعدادی از این گونه ها بسیار با اهمیت بوده و موجب توسعه اکوتوریسم در منطقه شده اند.

  "غلامرضا ابدالی" افزود: در استان روزانه 774 تن زباله تولید می شود که سهم مناطق شهری 6/528 و سهم مناطق روستایی 3/245 تن در روز می باشد. که نظارت بر مدیریت این پسماند از اولویت های محیط زیست استان می باشد که در آینده نزدیک با پیگیری های بعمل آمده با احداث کارخانه کمپوست، بخش مهمی از این مشکل مرتفع خواهد شد.

  وی ادامه داد: در استان 6 شهر شامل ایلام، ایوان، مهران، سرابله، دره شهر و دهلران مجهز به سیستم جمع آوری و تصفیه فاضلاب استانی می باشند که بجز تصفیه خانه فاضلاب ایلام، دیگر تصفیه خانه ها از عملکرد نسبتاً مطلوبی برخوردارند.

  ابدالی تصریح کرد: در حال حاضر 143هزار هکتار از اراضی استان تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان می باشد که حدود 11/7درصد از کل مساحت استان را پوشش می دهد. و در نظر است تا ضمن کیفیت بخشیدن به حفاظت از مناطق، این سطح به 10درصد مساحت کل استان ارتقاء یابد.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر