.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 979040b
 • آگاه سازی عموم مردم از قوانین زیست محیطی، موجب کاهش جرائم در این حوزه خواهد شد
  معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری استان ایلام گفت: آگاه سازی عموم مردم از قوانین و مقررات زیست محیطی، موجب کاهش جرائم در این حوزه خواهد شد.
 • 1398/7/10 چهارشنبه2019-10-02T14:36:29+03:30.
 • "سیدعلی نوربخش" در کارگاه آموزشی پسماند که با حضور دستگاه های اجرایی و سمن های محیط زیستی در دادگستری ایلام برگزار شد اظهار داشت: عدم آگاهی از قوانین و مقررات زیست محیطی خصوصاً در زمینه پسماند، موجب افزایش ارتکاب جرم در این حوزه گردیده که دستگاه های متولی بایستی نسبت به شناسایی و برخورد با متخلفان اقدامات لازم را بعمل آورند.

  وی افزود: بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است و اختصاص به شخص و ارگان خاصی ندارد و محیط زیست متعلق به همه است و آحاد مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست، مراتب را به مراجع قضایی گزارش دهند.

  سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام نیز در این کارگاه آموزشی گفت: افزایش فرهنگ مصرف گرایی موجب گردیده روزانه مقدار انبوهی زباله تولید و روانه طبیعت گردد که این عمل علاوه بر آلودگی منابع آب و خاک، تهدیدی جدی برای زیستگاه های حیات وحش محسوب می شود.

  "غلامرضا ابدالی" افزود: با تصویب قوانین و مقررات در حوزه حفاظت از خاک و وجود قانون مدیریت پسماند، گام مهمی در جهت مدیریت صحیح زباله ها برداشته شده است ولی هنوز کافی نیست.

  وی ادامه داد: یکی از چالش های مهم این حوزه، پسماندهای عفونی و پزشکی استان است که با پیگیری های مستمر و حمایت دادستان استان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی با خرید تجهیزات جدید و استاندارد، موضوع آلودگی این گونه پسماندها برطرف خواهد شد.

  در ادامه، شهبازی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایلام به عنوان مدرس کارگاه آموزشی، به تشریح قوانین محیط زیست، خصوصاً قوانین و مقررات مربوط به پسماندها پرداخت.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر