.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 80d3d36
 • نقش مهم و اثرگذار سمن های مردم نهاد در تحقق محیط زیست سالم/هوای پاک مطالبه به حق مردمی است
  مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف محیط زیست، به نقش مهم و اثرگذار سمن های محیط زیستی در تحقق محیط زیستی سالم تاکید کرد.
 • 1398/10/28 شنبه2020-01-18T09:49:11+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام، غلامرضا ابدالی در نشست با دبیران سمن های محیط زیستی بمناسبت هفته هوای پاک گفت: امروزه یکی از چالش های مهم محیط‌ زیست، آلودگی هوا است که برای از بین بردن آن، روش های مختلفی در دنیا وجود دارد که اگر به آنها عمل شود، میزان آلودگی هوا به حد استاندارد می رسد. نمونه هایی از شهرهای موفق وجود دارند که با اصلاح و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت سوخت و افزایش کارایی خودروها توانسته اند این مشکل را حل کنند.

  وی در ادامه به وضعیت هوای استان از نظر آلودگی اشاره کرد و افزود: شهرایلام از نظر آلودگی ناشی از خودروها، جزو شهرهای پاک کشور است و اگر روند فعلی استفاده از خودروهای شخصی ادامه پیدا کند به یک تهدید در موضوع آلودگی هوا تبدیل می شود.

  ابدالی مشکل استان را در چند سال اخیر ورود جبهه های گرد و غبار خارج از مرزها عنوان کرد و گفت: که این روند خوشبختانه در دو سه سال گذشته روند کاهشی داشته است.

  وی با بیان اینکه مطالبه برخورداری از هوای پاک یک خواسته به حق مردمی است، عنوان کرد: برای تحقق این خواسته باید همکاری جمعی صورت پذیرد و سمن های مردم نهاد محیط زیستی، در این رابطه می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.

  ابدال تصریح کرد: صنایعی مانند گاز، پتروشیمی و سیمان آلودگی زیست محیطی قابل توجهی به خصوص در سال‌های گذشته ایجاد می‌کردند و تخریب محیط زیست را به همراه داشتند که با همکاری مسئولین صنایع مذکور و همراهی دیگر سمن های محیط زیستی و افکار عمومی،گامهای مهمی برداشته شد و تا حدودی این اقدامات برای کاهش اثرات مخرب این واحدها اثرگذار بود.

  در ادامه، دبیران سمن های محیط زیستی ضمن تبادل اطلاعات و ارایه پیشنهادات و طرح های خود در خصوص داشتن هوای پاک و همکاری های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  گفتنی است 29 دیماه بعنوان روز ملی پاک و با شعار "هوای پاک، اقدام، عمل" نامگذاری شده است.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر