.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: f1a4e21
 • بازدید از موزه تاریخ طبیعی و غارهای ایلام تا اطلاع ثانوی ممنوع است
  مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: بازدید از تمام غارهای استان و همچنین موزه تاریخ طبیعی تا اطلاع ثانوی به علت شیوع بیماری کرونا ممنوع است.
 • 1398/12/27 سه‌شنبه2020-03-17T11:13:41+03:30.
 • غلامرضا ابدالی با اعلام این خبر اظهار داشت: غارهای استان زیستگاه گونه های مختلف خفاش است که این جانور میزبان ویروس کرونا محسوب می شود.

  وی افزود: همچنین غارها دارای محیط سرد و مرطوب هستند و با توجه اینکه ویروس کرونا در محیط سرد عمر و ماندگاری بیشتری دارد و همچنین وجود خفاش ها، حضور گردشگران و غارنوردان در غارها می تواند به شیوع یا تداوم ویروس کرونا در دوره های بعد کمک کند.

  ابدالی یادآور شد: بنابر مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا استان ایلام مقرر شد حضور گردشگران و غارنوردان و یا هرگونه بهره برداری از محیط غارها ممنوع است و بعد از فروکش کردن موج بیماری کرونا بازدید از غارها برای عموم اطلاع رسانی خواهد شد و تا آن زمان عموم مردم برای حفظ سلامت خود و شهروندان از حضور و سفر به غارها خودداری کنند.

  وی در مورد تعطیلی موزه تاریخ طبیعی استان ایلام هم توضیح داد: این موزه نیز با توجه به بازدید زیاد علاقمندان از این موزه، تا اطلاع بعدی ممنوع است و در ایام نوروز پذیرای بازدیدکنندگان نیست.

  استان ایلام ۳۰ غار ارزشمند دارد که غار خفاش دهلران با تجمع بیش از ۷۰ هزار خفاش مهمترین غار استان است.

  در سنوات گذشته به طور میانگین حدود ۱۵ هزار نفر در ایام عید از موزه تاریخ طبیعی استان ایلام بازدید می نمودند.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر