.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 2fb99ab
 • بازدید مدیران کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام از پروژه 200هکتاری نهالکاری عرصه های بیابانی منشأ گرد و غبار در محدوده منطقه حفاظت شده کولگ
  مدیران کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از پروژه 200هکتاری نهالکاری در عرصه های بیابانی منشأ گرد و غبار واقع در منطقه حفاظت شده کولگ شهرستان مهران بازدید کردند.
 • 1399/1/26 سه‌شنبه2020-04-14T13:08:44+04:30.
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در این بازدید گفت: بیش از ۹۵% توده‌های گرد و غبار ی که وارد استان ایلام می شوند دارای منشأ خارجی بوده و در برخی از سالها واقعاً زندگی مردم و طبیعت و محیط زیست استان را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

  "غلامرضا ابدالی" افزود: در راستای تثبیت کانون های داخلی گرد و غبار ، دشت  های واقع در جنوب استان که به نوعی منشا و مبدا ریزگردهای محلی به حساب می‌آیند ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار برنامه‌هایی را از قبیل نهال کاری و تقویت بافت خاک اجرا می نماید و اعتباراتی را نیز به این منظور تخصیص می دهد که در سال ۹۸ اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام با همکاری منابع طبیعی استان در اجرای یکی از این برنامه ها عرصه ۲۰۰ هکتار از دشت‌های منطقه حفاظت شده کولگ را نهالکاری نمودند

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام نیز در این بازدید گفت: استان ایلام یکی از استان های بیابانی کشور با 424هزار هکتار عرصه بیابانی(21درصد استان) و کانون بحرانی فرسایش بادی عین خوش، ابوغویر و حسن قندی با مساحت 84هزار هکتار است که 60درصد آن از نظر فرسایش بادی دارای شدت زیادی می باشد.

  "رضا احمدی" ادامه داد: این پروژه برای اولین بار با مشارکت دو دستگاه و سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست اجراء شده و بیش از بیست هزار چاله با فاصله ده متری از هم حفر گردیده و گونه های مختلف بومی منطقه از جمله بنه، خنجک، کنار، بادام وحشی و... کاشت شده است.

  وی هدف از اجرای این پروژه را احیاء پوشش گیاهی، ذخیره آب های زیستی، حفظ منابع آب، خاک، تولید اکسیژن، حفظ و احیاء حیات وحش منطقه که در نهایت منجر به بستر حفاظتی جهت کاهش گرد و غبار در استان و کشورمی گردد.


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر