.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 5b75e00
 • مدیریت پسماند یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار
  مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: مدیریت پسماند یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار محسوب می‌شود، لذا ‌می‌توان با آموزش شهروندان و اجرای راهکارهای کاهش تولید پسماند به این مهم دست یافت.
 • 1399/11/21 سه‌شنبه2021-02-09T10:01:52+03:30.
 • غلامرضا ابدالی در جلسه وبینار با دبیران و اعضای سمن های محیط زیستی شهرستان ایوان که با موضوع مدیریت پسماند برگزار شد اظهار داشت: امروزه، پسماندها از جمله آلاینده‌های زیست محیطی شناخته شده هستند که نیاز به مدیریت مناسب دارند و هرگونه راه‌حلی در خصوص مدیریت پسماند، باید اهداف بهداشتی، زیست محیطی و نیز جنبه های اقتصادی و اجتماعی را مدنظر قرار دهد.
  ابدالی در ادامه به وضعیت جایگاه دفن زباله ایوان اشاره و بیان کرد: وضعیت سایت دفن زباله مطلوب نیست و انتظار می‌رود با ایجاد و راه‌اندازی کارخانه بازیافت در مرکز استان، تا حدودی از مشکلات در این زمینه کاسته شود.
  وی عدم تفکیک زباله ها از مبدأ و عدم محدودیت در تولید زباله را از جمله مهمترین مشکلات در زمینه مدیریت پسماند عنوان کرد و گفت: با فرهنگ سازی، بهبود و تقویت روش های اطلاع رسانی و آموزش می توان در مسیر مدیریت پسماند و بهبود وضعیت محیط زیست گام برداشت و این امر جز با مشارکت و همکاری همه شهروندان جامعه میسر نخواهد شد.
  ابدالی تصریح کرد: مدیریت ضعیف پسماند باعث آلودگی آب، خاک و هوا می‌ گردد و تاثیر عمده‌ ای بر سلامت عمومی خواهد داشت .

  در ادامه این جلسه، دبیران و اعضای سمن های مردم نهاد زیست محیطی به بیان مشکلات و ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند .


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر