اخبار برگزیده

ضرورت تلاش برای انتقال و نهادینه کردن ارزش های محیط زیستی در سنین کودکی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: برای انتقال و نهادینه کردن ارزش های محیط زیستی در سنین ارزشمندکودکی باید تلاش کرد.

"غلامرضا ابدالی" به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک اظهار داشت: یادآوری دوران کودکی با همه ی دشواری ها و تلاش های بی وقفه اش در مسیر بدست آوردن توانایی و مهارت های ورود به عرصه ی زندگی، همواره سرشار از شیرینی و لذت است.
وی اضافه کرد: این دوران، شکل دهنده به شخصیت و منشی است که دهه های بعدی زندگی مان بر آن استوار بوده و هنجارها و باید و نبایدهای اجتماعی را در لوح سفید ذهن شکل می دهد، هنجارهایی که تعیین کننده نوع روابط با دیگران و محیط اطراف است، محیطی که تمامی ارکان زندگی ما در بر می گیرد و در حوزه های 4 گانه ی آب، خاک، هوا، تنوع زیستی دسته بندی می شوند. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام بیان نمود: انتقال ارزش های محیط زیستی و هنجارسازی در سنین ارزشمند کودکی، راهکاری اساسی برای ساختن دنیایی بهتر در اجتناب از تکرار اشتباهاتی است که نسل حاضر و نسل های قبلی در ارتباط با محیط زیست داشته و دارند.
وی ادامه داد: بر همین اساس، اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام با استقرار و پیشبرد برنامه های دبیرخانه ملی آموزش های محیط زیستی برای کودکان سنین پیش دبستانی در تلاش است تا در هم افزایی با تمام مربیان و علاقه مندان آموزش محیط زیست به کودکان، اقدام به تعریف برنامه و تولید و نشر محتواهای چندرسانه ای جذابی در این زمینه نماید.
ابدالی خاطر نشان کرد: همزمان با روزجهانی کودک که بهانه ای برای بازگشت به گذشته خود و نگاه به آینده کودکان و فرزندانمان هست، ضمن دعوت به مراجعه به درگاه ملی کودک-زیست (koodakzist.ir) در جهت مشاهده و دریافت محتواهای چندرسانه ای تولیدی در این رابطه، از مشارکت کودکان در این مسیر به گرمی استقبال داشته و امیدوار و آرزومند هم افزایی های بیشتر مدنی و اجتماعی در این مسیر مهم و سرنوشت ساز هستیم.

بيشتر
شعار سال 1400 «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»