اخبار برگزیده

دوران کودکی راهی برای پرورش نگرش های محیط زیستی در انسان مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: دوران کودکی مهمترین راه برای پرورش نگرش های محیط زیستی در انسان است.

"غلامرضا ابدالی" در مراسم گرامیداشت هفته کودک که با حضور "رستم پور" سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در دبستان جمال الدین اسدآبادی روستای چنار باشی شهرستان ایلام برگزار شد اظهار داشت: کودکان ارزشمندترین سرمایه های هر جامعه ای محسوب می شوند که از هم اکنون می توانند از طریق دریافت آموزش‌های زیست‌محیطی زمینه ارتقای سطح دانش محیط زیستی افراد جامعه در آینده را فراهم نمایند.
وی اضافه کرد: بی‌شک برای حفظ محیط زیست، دقت و توجه به آینده‌ سازان این سرزمین در زمره‌ مهمترین امور خواهد بود و این دوران، راهی برای پرورش نگرش‌های محیط‌زیستی در انسان است.
ابدالی ادامه داد: بچه‌ها طبیعت را دوست دارند و باید در حفظ سلامت و نظافت آن تلاش کنند تا بیشتر از آن بهره ببرند.
وی اظهار امیدواری کرد باتوجه به شعار این هفته با عنوان "حال خوش کودکی، بوی خوش زندگی " کودکان عزیز جهت ساختن آینده ای زیبا و سالم برای محیط زیست ایران گام بردارند تا بتوانند آن را بعنوان میراث به نسل های بعد هدیه نمایند.

گفتنی است، اهدای کتاب به کودکان، برگزاری مسابقه ورزشی، شعر و اجرای نمایش عروسکی از جمله برنامه های متعددی بود که در این مراسم برگزار شد.

 

بيشتر
شعار سال 1400 «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»